O FIRMIE

Zakłady Silikatowe Żytkowice SA istnieją od 1959 roku. Przez ponad 50 lat działalności udoskonalaliśmy metody produkcji, aby osiągnąć najwyższe parametry wytwarzanych silikatów. Pracowały na to pokolenia miejscowych mistrzów. Nie uzyskalibyśmy jednak takiego efektu, gdyby nie zastosowanie tutejszego piasku z własnych kopalni o wyjątkowych właściwościach. Nasza cegła i bloczki silikatowe to produkty najwyższej klasy.
Dzięki doskonałej jakości, nasze produkty wykorzystywane są w najbardziej prestiżowych realizacjach budynków w całej Polsce. Świadczy to o profesjonalizmie wykonania i najwyższej jakości.
Jesteśmy firmą w 100% polską, rodzinną i niezależną. W celu zapewnienia najwyższej wiarygodności od 2007 roku jesteśmy spółką akcyjną.

 

Prezes Zarządu

dr Jacek Koczwara

ZALETY CEGŁY SILIKATOWEJ Z ŻYTKOWIC:


DOSKONAŁY MATERIAŁ NA ŚCIANY W NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH LOKALIZACJACH, W BUDYNKACH NAJWYŻSZEJ KLASY. MATERIAŁ TANI - OPTYMALIZACJA KOSZTÓW SKŁAD I WYTRZYMAŁOŚĆ PIASKOWCA PRODUKT NIEPALNY NAJWYŻSZA IZOLACYJNOŚĆ AKUSTYCZNA MATERIAŁ MROZOODPORNY PRODUKT ODPORNY NA ZAGRZYBIENIE I GLONY ZGODNOŚĆ Z UNIJNYMI NORMAMI MOŻLIWOŚĆ RÓŻNORODNEGO ZASTOSOWANIA MATERIAŁ „ZDROWY” - EKOLOGICZNY